Praktyczny wymiar coachingu

Obecnie można się głęboko zastanawiać nad miejscem coachingu we współczesnym świecie. W dobie ogromnych przeobrażeń technologicznych, rozwoju myśli i nowych systemów społeczno – politycznych coaching można traktować w dwóch aspektach: w wymiarze nastawionym na osiąganie konkretnego celu albo też jako zmianę systemową, całościową w obszarze szerokich zmian jakościowych. Stąd wynika jego praktyczny wymiar: coaching może być wykorzystywany w służbie człowiekowi jako autonomicznej pojedynczej jednostki  lub całej organizacji zajmującej się realizacją swoich ekonomicznych, społecznych czy też politycznych celów.

szkoła coachingu edukacyjnego Lilianna Kupaj
Coaching to przede wszystkim proces. To zmiana, która właśnie w Tobie zachodzi…

Tak naprawdę coaching jest obecny codziennie w naszym życiu. Nieuświadomiony, zazwyczaj jest jednak chaotyczny i przypadkowy. Mało tego – zdarza się, że w pewnych dziedzinach życia, jak np. sport, brak profesjonalnego podejścia może spowodować wiele szkód.

🔴 Skorzystaj z naszych profesjonalnych kursów i szkoleń:

Coaching – czym jest i jak działa?

Coaching jest procesem nabywania lub doskonalenia kompetencji w takim obszarze, w jakim tylko chce to robić Klient. Proces ten właściwie nigdy się nie kończy, a zatem jest umiejscowiony w czasie. Niezwykle ważnym jest tu fakt, że wyniki uzyskiwane w trakcie jego trwania zwiększają swoją efektywność w przyszłości. Stąd też coaching to inwestycja zarówno indywidualnego klienta jak i firmy w stały i perspektywiczny rozwój. Szybkość pożądanych zmian jest efektem znalezienia i dokonania zmiany w takim obszarze, który wywoła reakcję łańcuchową w oczekiwanym kierunku. To właśnie coaching daje możliwość dokonania tej pierwszej pożądanej zmiany, co osiąga się przez włożenie stosunkowo niewielkiego wysiłku w bardzo krótkim czasie.

Co daje coaching?

Uzyskanie zmian jest efektem uruchomienia posiadanych przez Klienta autentycznych zasobów wewnętrznych, o których wcześniej często sam nie wiedział. Dzięki temu coaching daje gwarancję trwałości tych zmian. Nic więc dziwnego, że obszarem, z którym w organizacjach najmocniej wiąże się coaching, jest zarządzanie zasobami ludzkimi. Profesjonalny coach zapewnia ciągłą współpracę z Klientem, by osiągnąć zamierzone rezultaty w życiu zawodowym i osobistym Klienta. Coachowie Szkoły Coachingu Edukacyjnego Lilianny Kupaj skutecznie pomagają Klientom poprawić ich osiągnięcia i stale podnosić poziom satysfakcji ich życia.