Zaproszenie na Seminarium „MENTOR- TUTOR-TRENER- KOMPLEKSOWY PROGRAM KSZTAŁCENIA OSÓB DOROSŁYCH”

Oceń artykuł post

w imieniu Agencji Rozwoju Innowacji,
Collegium Wratislaviense,
Związku Pracodawców Innowacyjni
oraz Grone-Schulen Niedersachsen GmbH gemeinnützig

na seminarium/debatę na temat narzędzi zaprojektowanych w ramach projektu: „MENTOR- TUTOR-TRENER- KOMPLEKSOWY PROGRAM KSZTAŁCENIA OSÓB DOROSŁYCH”

W ramach projektu stworzyliśmy narzędzie IT, dzięki któremu możesz:

• przeprowadzić analizę potrzeb szkoleniowych,
  • przeprowadzić diagnozę klienta,
  • stworzyć Indywidualny Profil Kompetencji Kluczowych,
  • określić ścieżkę rozwoju zawodowego,
  • monitorować proces realizacji założonych celów,
  • wspierać proces rozwoju klienta/pracownika.

Grupa polskich i niemieckich ekspertów opracowała narzędzie IT, które będzie wsparciem dla trenerów, kadr HR, mentorów, tutorów, coachów i doradców zawodowych oraz osób indywidualnych w zakresie rozwoju kompetencji.

DLA KOGO?

Dla każdego, kto zajmując się rozwojem zawodowym i osobistym, poważnie myśli o wykorzystaniu w swojej pracy narzędzia IT.

Szczególnie zapraszamy doradców zawodowych, trenerów, coachów, doradców, mentorów, osoby zainteresowane własnym rozwojem – narzędzie umożliwia diagnozę luk i nadwyżek kompetencyjnych, określenie ścieżki rozwoju, dotarcie do trenerów, coachów, mentorów i doradców zawodowych. Pozwoli instytucji, osobie na przeprowadzenie rzetelnej analizy potrzeb szkoleniowych, zebranie danych o uczestnikach szkolenia w jednym miejscu, korzystanie z szeregu bezpłatnych ćwiczeń i gier szkoleniowych.

KORZYŚCI

1. Poznanie najlepszych doświadczeń i rozwiązań IT stosowanych w Niemczech.

2. Prawo do bezpłatnego używania ukończonego narzędzia we własnej organizacji.

3. Dostęp do platformy internetowej www.strona-rozwoju.pl (zachęcamy do odwiedzania ww. platformy przed udziałem w debacie, celem podzielenia się swoimi spostrzeżeniami)

4. Zaświadczenie potwierdzające udział w seminarium.

KTO PROWADZI

Eksperci – prelegenci z Polski i Niemiec, którzy swoim doświadczeniem i pasją podzielą się z uczestnikami warsztatów pod kątem użyteczności i funkcjonalności narzędzia.

PROGRAM DEBATY

09:30-09:45 – Powitanie uczestników. Przedstawienie założeń projektu „Mentor-Tutor Trenerkompleksowy program kształcenia osób dorosłych”, przedstawienie przebiegu debaty.
09:45-10:45 – Narzędzia dla mentorów wykorzystywane na platformie MTT, ich zalety i ograniczenia. Zasady pracy z systemem.
10:45-11:45 – Narzędzia dla doradców zawodowych wykorzystywane na platformie MTT, ich zalety i ograniczenia. Zasady pracy z systemem.
11:45-12:00 – Przerwa kawowa.
12:00-13:00 – Narzędzia profilujące poziom kompetencji osób dorosłych wykorzystywane w doradztwie zawodowym w Niemczech. Prelekcja eksperta Grone-Schulen Niedersachsen GmbH gemeinnützig
13:00-14:00 – Motywowanie osób dorosłych do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego- narzędzia wykorzystywane przez system MTT, ich zalety i ograniczenia.
14:00-14:30 – Lunch
14:30-15:30 – Narzędzia dla trenerów i instytucji szkoleniowych wykorzystywane na platformie MTT ich zalety i ograniczenia.
15:30-16:15 – Warsztaty wykorzystujące narzędzia systemu MTT dla uczestników debaty. Warsztaty prowadzone przez eksperta z Grone-Schulen Niedersachsen GmbH gemeinnützig Panią Annę Block
16:15-16:30 – Podsumowanie debaty i pożegnanie uczestników i prelegentów.

Miejsca Debat:

Łódź – 07.03.2018 Warszawa – 08.03.2018 Wrocław – 15.03.2018