ZASŁUGIWANIE I NIE ZASŁUGIWANIE …

27 Lut 2018

No właśnie na co zasługujesz? Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym? Zasługiwanie dotyczyć może wszystkiego: miłości, pieniędzy, relacji, awansu, wyglądu …. Itp.
Tak samo nie zasługiwanie:
Nie zasługuję na miłość.
Nie zasługuję na pieniądze.
Nie zasługuję na awans. Itd., itd.
Największa blokada w myśleniu na swój temat. Blokada w osiąganiu sukcesów różnie definiowanych. Ile już razy spotkałam się z takiego rodzaju myśleniem u moich klientów w gabinecie. Usunięcie tego wzorca myślowego pozwala ludziom pójść naprzód i zacząć działać.
Jak to się dzieje i jak rozpoznać ten wzorzec? „Nie zasługuję” jest to myśl bardzo często ukryta w Twojej podświadomości, nie taka prosta do zauważenia samemu. Najczęściej możesz spotkać ten rodzaj myślenia w sytuacjach, w których chcesz coś zrobić, masz odpowiednie kompetencje, masz zasoby intelektualne, fizyczne, emocjonalne, ale … odkładasz w czasie realizację, albo myślisz, że nie jest Ci to już potrzebne (awans, wygląd, pieniądze), za jakiś czas znowu wracasz myślami do tego celu i tak w kółko. Czasem jest tak, że czegoś bardzo chcesz, ale po prostu nie dajesz rady tego osiągnąć. I tu też może być ukryte nie zasługiwanie. Jeśli czegoś nie możesz osiągnąć zadaj sobie pytanie: czy zasługuję na … ? I wsłuchuj się w odpowiedź.
SKĄD BIERZE SIĘ TAKIE MYŚLENIE U LUDZI?
Droga dziewczyno z domu się to bierze, z rodzinnego domu. Od Twoich największych autorytetów, czyli rodziców. W pierwszych 10 latach życia kodujesz wszystko co mówi ci Twój autorytet bezwarunkowo. I wierzysz w to również w dorosłym życiu, ale już na nieświadomym poziomie, często nie zdając sobie sprawy z mechanizmów, które Tobą kierują.
Często rodzice Ci komunikują wprost mówiąc: nie zasługujesz na to i na to. Często okazują tak dużą dezaprobatę dla dziecka w związku z tym, jak mu idzie, że ono samo tworzy w swojej głowie ten wzorzec myślowy. Popatrzcie, jak wielką mamy rolę do spełnienia jako rodzice wobec naszych dzieci. Ile możemy im dać oraz ile równocześnie możemy zabrać.
Nie zasługiwanie związane jest również z potężną zamrożoną energię niekomfortowych emocji, gdzieś głęboko ukrytych w ciele, które odpalają w nieoczekiwanych sytuacjach. Często jest to ból, bezradność, bezsilność, żal. Gdy odkryjesz taki wzorzec myślowy, wówczas uruchamiają się właśnie te emocje i wraz z nimi uwalniasz wzorzec myślowy „nie zasługuję”.
JAK Z TYM PRACOWAĆ?
Na wiele sposobów. Pracując z jakimś poradnikiem – ja dla kobiet napisałam dwa poradniki: „Świadoma i piękna” oraz „Coaching przy kuchennym stole”. Możesz sięgnąć po bardziej profesjonalną lekturę, jak na przykład „Twój podręczny Mentor”, gdzie opisanych jest wiele narzędzi do zastosowania. Możesz wesprzeć się tymi książkami, albo też skorzystać z sesji coachingowych lub terapeutycznych. Możesz też spotykać się na warsztatach rozwoju osobistego, czy sesjach oddechowych. A więc masz wiele sposobów do pracy z tym wzorcem myślowym. Najważniejsze to zacząć.
Te książki znajdziesz w księgarni

Ps.
Gdy ja odkryłam swoje niezasługiwanie na pieniądze, to sam mistrz pracy z przekonaniami Robert Dilts 😊 pomógł mi je zmienić i od tamtej pory (2008 rok) moje zarobki wzrosły kilkanaście razy w rzeczywistym świecie.
Życzę Ci realizacji wielu ważnych celów, które są przed Tobą.

Z miłością