Jak wyznaczać cele je osiągać? Poznaj 5 sekretów skutecznego wyznaczania celów!


Nie tak dawno spotkałam się ze stwierdzeniem, że wyznaczanie celów nie ma sensu, że to nic nie daje. I rzeczywiście niewiele ludzi definiuje dla siebie cele i je osiąga. Reszta ludzi płynie z życiem i poddaje się prądowi, nie wpływając na jego bieg. A czy wiesz, że wyznaczanie sprecyzowanych celów jest podstawą do osiągania sukcesów? To one wskazują nam kierunek, w którym mamy podążać. Jeżeli Ty również chciałbyś iść naprzód, zmienić coś w swoim życiu albo wytrwać w postanowieniach – mam dla Ciebie niesamowicie skuteczne narzędzie. Zapraszam do artykułu.

szkolenia coachingowe Lilianna Kupaj
“Cele są jak magnes. Przyciągną rzeczy potrzebne do ich zrealizowania”. – A. Robbins

Jeżeli uważasz, że wyznaczanie celów nie ma sensu, najprawdopodobniej jest to spowodowane brakiem wiary we własną skuteczność. To bardzo smutne, bo każdy z nas może osiągać cele. Każdy z nas może je zaplanować i sprecyzować ich rezultaty. Absolutnie KAŻDY!!!  Do tego potrzeba wiedzy. I ten artykuł właśnie ma taki cel, aby przygotować cię do wejścia w Nowy Rok i przybliżyć ci najważniejsze punkty związane z wyznaczaniem celów, które pomogą Ci wykorzystać swój potencjał i szczęśliwie żyć.

NASZ MÓZG JEST PRZYSTOSOWANY DO OSIĄGANIA CELÓW PRZEZ OŚRODEK W PŁACIE CZOŁOWYM.

Osiągaj to, czego pragniesz, czyli wyznaczaj konkretne cele

Wyznaczanie celów powoduje, że wpływamy na swoje życie. Nie w 100%, to niemożliwe. Ale w dużym stopniu możemy wpływać na to co dzieje się w twoim życiu.

Jaki jest Twój cel? Określ to czego chcesz

  1. Najpierw zacznij od intencji!

Cóż to jest intencja. To świadomy akt woli człowieka związany z celem i jego skutecznością, którą możemy zobaczyć w osiągniętych rezultatach. W taki sposób opisuje go David Hawkins w książce pt.: „Prawda czy Fałsz”.

Intencję możesz wykorzystać w definiowaniu bardzo ogólnego celu na cały rok. Możesz zadać sobie pytanie: Gdzie świadomie chcę podążać w tym roku? Za czym? Co najbardziej mnie rozwinie?

Ja stawiam sobie intencję na cały rok już od 6 lat. I tak miałam ROK MIŁOŚCI DO SIEBIE, ROK SERCA, ROK PODDANIA SIĘ BOGU, ROK MOCY. Bazowałam na swoim doświadczeniu oraz intuicji.

 Podziel cele na szczegółowe – bądź konkretny

2. Kolejny krok to wyznaczenie sobie szczegółowych celów.

Podczas wyznaczania celów odpowiedz sobie na pytania:

  • Czego pragniesz?
  • Co chcesz osiągnąć?
  • Jak chcesz przeżyć swoje życie?
  • Jakich pragniesz rezultatów, czyli inaczej ujmując to pytanie – po czym poznasz, że osiągnąłeś cel?

Dla mnie bardzo pomocną jest siatka Bagua do wyznaczania szczegółowych celów, o której mówię w tym webinarze.

9 pól tej siatki wyznacza bardzo konkretne obszary życia jak: Bogactwo, Sława i Reputacja, Miłość, Kreatywność i Dzieci, JA, Rodzina i Autorytety, Wiedza i Mądrość, Kariera, Przyjaciele. Dla każdego obszaru wyznacz po 2-3 cele, które naprawdę chcesz osiągnąć, które spowodują twoją radość i szczęście. Które też będą dla Ciebie wymagające, żeby chciało ci się za nie zabrać, aby były też wyzwaniem.

Wizualizacja celów

3. Kolejny krok – zwizualizuj swoje cele na mapie marzeń.

Stwórz kolorowy kolaż zdjęć, obrazów, wycinków z gazet i umieść go na widocznym dla siebie miejscu. Po to, aby pobudzać swój podświadomy umysł do działania.

4. Każdy z celów opisz na tym formularzu (DARMOWE NARZĘDZIE) lub skorzystaj z różnych, bardzo pomocnych formularzy zawartych w książce Twój Podręczny Mentor.

5. I ostatni już krok – regularnie przeglądaj swoje cele.

Weryfikuj je, zmieniaj, dopisuj inne, wykreślaj.

Powodzenia.

 

A jeśli chcesz zgłębiać temat tworzenia i realizowania celów, poznać sprawdzone metody i techniki coachingowe, nauczyć się realnie wyznaczać cele, motywować się oraz realizować postawione założenia zapraszam Cię na skuteczne szkolenia coachingowe:

Kurs Life Coachingu online – 22.04.2023 r.

Szkoła Coachingu II stopnia(stacjonarny) – 29.04.2023 r.

Pobierz
darmowego
e-booka!

Szkoła Coachingu - Bezpłatny e-book
Szybki kontakt
+
Wyślij!