Pisanie intencjonalne – skuteczne narzędzie coachingowe!


Konkretne skupienie na celach, skuteczność i efektywność – czyli osiągaj swoje cele dzięki pisaniu intencjonalnemu. Wykorzystując to nowoczesne narzędzie coachingowe, osiągniesz zamierzone cele w krótszym czasie, gdyż każde zdanie i każde słowo są celowe i skierowane do osiągnięcia określonego celu. Pisanie intencjonalne to nowatorskie narzędzie coachingowe wprowadzone na rynek przez Liliannę Kupaj – pionierkę coachingu w Polsce.

pisanie intencjonalne
Pisanie intencjonalne skłania do uważnego słuchania wewnętrznych potrzeb i pragnień, co prowadzi do precyzyjnego określenia celów.

Pisanie intencjonalne Lilianna Kupaj

Osiągnij swoje cele dzięki pisaniu intencjonalnemu – naucz się zapisywać swoje myśli, uczucia i cele w sposób skoncentrowany i celowy. Dzięki temu lepiej zrozumiesz siebie, swoje cele i zaczniesz skutecznie dążyć do ich realizacji.

Dowiedz się więcej o pisaniu intencjonalnym. Poznaj najnowszy bestseller Lilianny Kupaj!!!

Twój podręczny Mentor. 77 narzędzi rozwojowych – NOWE WYDANIE KUP TERAZ! 

Pisanie intencji – narzędzie

Celem ćwiczenia jest zbudowanie nastawienia do swojego celu, dnia, spotkania czy wyzwania.

Intencję można zdefiniować jako „celowy akt definiowania jakiejś akcji, która ma prowadzić do upragnionego celu”[1] Intencja definiowana przez prof. Marylin Slitz z Instytutu Nauk Noetycznych w Sausalito, w Kalifornii to projekcja świadomości z celem i skutecznością skierowana ku jakiemuś obiektowi lub wynikowi.[2] Aby móc wpływać na materię fizyczną, myśl musi być wysoce zmotywowana i skupiona na celu. Inni naukowcy z Uniwersytetu Princeton – Robert Jahn oraz Brenda Dunne – przeprowadzili ponad dwa i pół miliona prób i bezsprzecznie wykazali, że ludzka intencja może wpływać na urządzenia elektroniczne w określony sposób…[3] Ich wyniki zostały powtórzone przez 68 innych badaczy.[4]

Pisanie intencjonalne

Zadaj sobie pytanie: „Jak dzisiaj chcę dzisiaj doświadczać życie”? Lub zamienne pytanie: „Jak dzisiaj wygląda mój idealny dzień”?

Odpowiedz na to pytanie i pisz tak, jakby to się właśnie działo. Ten sposób pisania może być niezrozumiały dla osób, które mają nastawienie mocno racjonalne. Obiekcje, które mogą się pojawić dotyczą tego, jak to co napiszę może wpłynąć na przebieg czy plan dnia. Otóż sam akt pisania i odpowiedź na konkretne pytanie wpłynie na kreatywne spojrzenie na swój dzień. Chodzi o proces kreacji. Chodzi też o zbudowanie nastawienia do zadań w ciągu dnia, zadbanie o równowagę, odpoczynek. Wszak Einstein powiedział, że wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza.

Pisanie intencjonalne przykład

Dzisiaj domykam ważny tekst. Chociaż spędziłam wiele godzin nad książką to ostatnie godziny, jakie pozostały mi do jej dokończenia są niezwykle efektywne. Pomimo, iż czuję spore zmęczenie to udaje mi się utrzymać koncentrację nad tekstem do samego końca. Po zakończeniu czuję ogromną satysfakcję. I dopiero pozwalam sobie na odpoczynek, spacer, zabawę z psami.

Co istotne, mój dzień pomimo wielu zadań przebiega całkowicie spokojnie. Kładę się spać pełna ulgi i satysfakcji.

  • Co było dla Ciebie wartością w tym ćwiczeniu?

Jakie są korzyści wynikające z pisania intencjonalnego?

Pisanie intencjonalne ma wiele korzyści, m.in. zwiększenie samoświadomości i poczucia kontroli nad swoim życiem. Ale też poprawa koncentracji i kreatywności, a także zmniejszenie stresu i lęku. Regularne praktykowanie pisania intencjonalnego może również pomóc nam zwiększyć poczucie spełnienia i wypracować zdrowsze nawyki, a także wyzwolić potencjał, którego nie bylibyśmy w stanie osiągnąć w inny sposób.

Pisanie intencjonalne – w jaki sposób pomaga osiągać cele?

Pisanie intencjonalne może pomóc nam osiągnąć cele, ponieważ poprzez spisanie naszych celów, myśli i planów, stajemy się bardziej skoncentrowani na tym, co chcemy osiągnąć.

[1] Malle B.F. i nni, Intentions and Intentionality: Foundation of Social cognition, Cambridge, MA, MIT Press, 2001

[2] L. Schlitz M., Intentionality in healing: mapping the integration of body, mind and spirit.” Alterntive Therapies in Health and Medicine, 1995, 1, (5), 119-120

[3] Jahn R., G., Correlations of random binary sequences with prestated operator intention: a review of a 12 – year program, „Journal of Scientific Exploration, 1997;11, 345-67

[4] Dean Radin, R. nelson, „Evidence for consciousness-related anomalies in random physical systems”, Foundations of Physics, 1989;19 (12);1499-1514

Pobierz
darmowego
e-booka!

Szkoła Coachingu - Bezpłatny e-book
Szybki kontakt
+
Wyślij!