Poznaj moc intencji w oparciu o nową biologię

Przygotowałam dla Ciebie spory kawałek wiedzy poparty badaniami i eksperymentami, dotyczący biologii intencji. Okazuje się bowiem, że pod wpływem intencji, może nastąpić zmiana w ukształtowaniu cząsteczki dna aż do 25%. To wielki potencjał możliwości, ale też odpowiedzialności. Dlaczego intencja ma tak znaczny wpływ w kierowaniu świadomym życiem?

moc intencji
Moc intencji. Jak intencje wpływają na Twoje życie?

>> Czujesz, że potrzebujesz zmiany? Chcesz świadomie kierować własnym życiem i w końcu być szczęśliwym? Już dziś zapisz się na Wakacyjny kurs coachingowy I stopnia – zainwestuj w siebie, postaw na rozwój osobisty i poczuj spełnienie w życiu osobistym i zawodowym <<

Intencje – przykłady

Zamiast od badań zacznę dzisiaj od przypowieści, znanej bardzo dobrze wielu ludziom jednak traktowanej – właśnie jako przypowieść, niż prawdziwe wydarzenie dające się naśladować.

Pewnego dnia Jezus – będąc wśród tłumu w trakcie swojej służby ludziom – dokonał bezpośredniego transferu energii do pojedynczej osoby. A było to tak: pewna kobieta, która od 12 lat cierpiała na upływ krwi, całe swoje mienie wydała na lekarzy, a żaden nie mógł jej uleczyć. Podczas nauczań Jezusa podeszła do niego z tyłu i dotknęła frędzli jego płaszcza. Wówczas upływ krwi ustał natychmiast, lecz Jezus wtedy zapytał: ktoś się mnie dotknął, bo poznałem, że moc wyszła ode mnie. I wtedy kobieta widząc, że się nie ukryje, drżąca podeszła do niego i upadła przed nim. Opowiedziała wobec całego ludu, dlaczego go dotknęła i jak natychmiast została uleczona. Znamienne słowa Jezusa: córko twoja wiara cię uleczyła.

A teraz z innego miejsca na ziemi:

Był też w Anglii król Edward Wyznawca, który dotykał wielu ludzi, a oni potem mówili o swoim wyzdrowieniu. Natomiast o królu Karolu II, mówi się, że swoim Królewskim dotykiem obdarowywał około 4000 osób rocznie. Dotykanie jest niezbędnym elementem dbania o człowieka od narodzin począwszy, aż do śmierci. Dotykanie owocuje uwalnianiem do mózgu całej kaskady neuroprzekaźników. Pewnie jest jedna ważna rzecz w tym wszystkim – MIŁOŚĆ DO SIEBIE I LUDZI!

Magia intencji – jak świadomie kształtować intencje?

Teraz o bardzo ciekawym eksperymencie wykonanym w Instytucie Matematyki Serca (HearthMath Intitutes) w USA. Użyto DNA z ludzkiego łożyska, aby zaobserwować, jak układają się nici w cząsteczce DNA.

Przygotowano osoby do tego badania, aby potrafiły wzbudzać w sobie uczucia miłości i wdzięczności, utrzymując jednocześnie w umyśle intencję – a ta dotyczyła tego, aby pod wpływem ich myśli nici cząsteczki DNA zwijały się lub rozwijały.

W niektórych przypadkach pod wpływem intencji, zmiana w ukształtowaniu cząsteczki dna sięgała aż 25%, a więc była to zmiana znacząca. Gdy uczestnicy badania nie wyrażali żadnej intencji względem zmiany budowy cząsteczki dna, utrzymując w sobie te same uczucia, zmiany, które nastąpiły, były bardzo podobne do tych które wystąpiły w grupie kontrolnej osób uczestniczących w eksperymencie.

Z kolei, gdy przeszkolone osoby wyrażały intencje zmiany budowy cząsteczki DNA, nie wzbudzając w sobie miłości i życzliwości, a więc emocjonalnego stanu koherencji serca, budowa cząsteczki pozostała niezmieniona.

Pozytywne intencje – kieruj świadomie swoim życiem

Badacze zastanawiali się też nad tym czy odległość osoby od probówki z cząsteczką DNA mogła mieć wpływ na rezultaty badania. Ponieważ ludzkie serce wytwarza wokół siebie silne pole elektromagnetyczne. Zatem wykonali analogiczny eksperyment, w którym odległość między ochotnikiem a próbkami wynosiła około 800 m. Rezultat ten sam.

Wykonano dodatkowo 5 podobnych eksperymentów. Rezultaty tych badań wskazują, że zmiana w cząsteczce DNA może powstać za pomocą intencji.  Badacze zasugerowali również, że pozytywne emocje mające wpływ na budowę cząsteczki DNA mogą odgrywać rolę w takich zjawiskach, jak spontaniczna remisja choroby, czyli powrót do zdrowia.

Kochani z nadzieją w przyszłość – my mamy MOC, potężną MOC, jako istoty duchowe.

Lilianna Kupaj

Dyrektor Zarządzająca