fbpx

Pytania coachingowe trafiają w sedno problemu – historia klientki

O tym jaką moc mają pytania coachingowe zaprezentujemy na przykładzie jednej historii klientki z książki Lilianny Kupaj, pt. “Coaching przy kuchennym stole”.

“Jedna z moich klientek – Małgosia przyszła na sesję z problemem, że nie robi nic pożytecznego w życiu. W krótkim czasie zmieniła kilka razy pracę, żadna nie sprawiała jej satysfakcji, wręcz czuła się “nadużywana” w niej. Jej zarobki były dla niej zbyt małe i mówiła, że nie wnosi wystarczająco dużo pieniędzy do rodziny. Przy tym wszystkim towarzyszyło jej silne uczucie żalu w klatce piersiowej. W trakcie sesji odkryła, że jej głównym problemem jest bardzo niskie poczucie wartości.
Zapytałam:
– Dlaczego masz takie poczucie wartości?
Wówczas odparła:
– Dlatego, że jestem nieproduktywna.
Zapytałam:
– Czym dla ciebie jest poczucie wartości?
Odparła, że manifestuje się to sukcesami w pracy, wartością materialną, która wnosi się do wspólnego majątku rodzinnego. Pokazywała wszystko, co jest zewnętrzną wartością. Dodatkowo porównywała się do swoich znajomych, którzy byli w jej wieku i osiągnęli sukces finansowy. Szukała swoje wartości na zewnątrz siebie.
Gdy Małgosia usłyszała takie pytania, natychmiast przeniosła się do swojego wnętrza i uświadomiła sobie odpowiedzi na te pytania.”

Takie pytania możemy stosować prawie w każdej sytuacji. Przykładowe pytania tego rodzaju, inne historie i wiele innych cennych informacji możecie znaleść w tej książce 🙂 Książka została oparta o prawdziwe przykłady i historie. Serdecznie polecamy jej przeczytanie!

Pobierz
darmowego
e-booka!

Szkoła Coachingu - Bezpłatny e-book