Mocne pytania coachingowe trafiają w sedno problemu – przykłady i historia Klientki


Zestaw pytań coachingowych i mocne pytania coachingowe to podstawowe narzędzia w pracy każdego coacha. Bez nich trudno wyobrazić sobie, a tym bardziej realizować pracę z Klientem. Poznaj najskuteczniejsze pytania coachingowe na podstawie prawdziwych przykładów i historii Klientów akredytowanej coach Lillianny Kupaj, pionierki coachingu w Polsce. 

Mocne pytania coachingowe w pracy z Klientem przykłady

Skuteczne pytania coachingowe, potrafią wnieść do życia drugiej osoby wiele dobrych zmian. Trzeba tylko wiedzieć jak je zadawać i w którym momencie rozmowy – wszystko po to, by uzyskać z niej jak najwięcej korzyści w postaci rozpoznania problemu, rozpoznania diagnozy i przeprowadzenia terapii. Pamiętaj, jeśli jesteś szefem lub managerem, pytania coachingowe pozwolą zareagować Ci na pierwsze potrzeby Twojego zespołu, dzięki czemu możesz uniknąć wielu konfliktów, usprawnić pracę i skupić się na zadaniach do zrealizowania.

Pytania coachingowe przykłady:

O tym jaką moc mają pytania coachingowe zaprezentujemy na przykładzie jednej historii Klientki z książki Lilianny Kupaj, zatytułowanej „Coaching przy kuchennym stole”.

Jedna z moich klientek – Małgosia przyszła na sesję z problemem, że nie robi nic pożytecznego w życiu. W krótkim czasie zmieniła kilka razy pracę, żadna nie sprawiała jej satysfakcji, wręcz czuła się “nadużywana” w niej. Jej zarobki były dla niej zbyt małe i mówiła, że nie wnosi wystarczająco dużo pieniędzy do rodziny. Przy tym wszystkim towarzyszyło jej silne uczucie żalu w klatce piersiowej. W trakcie sesji odkryła, że jej głównym problemem jest bardzo niskie poczucie wartości.

Zapytałam:
– Dlaczego masz takie poczucie wartości?
Wówczas odparła:
– Dlatego, że jestem nieproduktywna.
Zapytałam:
– Czym dla ciebie jest poczucie wartości?
Odparła, że manifestuje się to sukcesami w pracy, wartością materialną, która wnosi się do wspólnego majątku rodzinnego. Pokazywała wszystko, co jest zewnętrzną wartością. Dodatkowo porównywała się do swoich znajomych, którzy byli w jej wieku i osiągnęli sukces finansowy. Szukała swoich wartości na zewnątrz siebie.
Gdy Małgosia usłyszała takie pytania, natychmiast przeniosła się do swojego wnętrza i uświadomiła sobie odpowiedzi na te pytania.

Pytania coachingowe książka

Takie pytania możemy stosować prawie w każdej sytuacji. Przykładowe pytania coachingowe , historie innych osób i wiele cennych informacji możecie znaleść w tej książce. Książka „Coaching przy kuchennym stole” została oparta o prawdziwe przykłady i historie. Serdecznie polecamy jej przeczytanie!

Pobierz
darmowego
e-booka!

Szkoła Coachingu - Bezpłatny e-book
Szybki kontakt
+
Wyślij!