Od Przewodnika do Inspiratora


Z cyklu: przeglądaj z Nami literaturę Coachingową 🙂

Dziś przedstawiamy Wam recenzję książki pt. “Od Przewodnika do Inspiratora” – Robert Dilts, Wydawnictwo PINLP, Warszawa 2006.

Niniejsza książka omawia różne obszary i poziomy działalności człowieka, jakie obejmuje coaching, w sposób obszerny i zarazem zwięzły. Dostarczy Wam niezbędnych informacji, a także wyjaśnień teoretycznych oraz praktycznych narzędzi i wskazówek, które będą pomocne w coachingu “wielowymiarowym”, realizowanym na różnych poziomach ludzkiego funkcjonowania.

Książka ta podkreśla znaczenie relacji pomiędzy udzielającym wsparcia a przyjmującym je. Opisuje także różnorodne role, jakie coach może przyjmować w stosunku do swojego klienta. Wszystkie wyodrębnione role są przystępnie scharakteryzowane, porównane z innymi oraz przedstawione są metody stosowne dla każdej z nich.

W książce jest zawarta użyteczna synteza współczesnej wiedzy nie tylko odnośnie coachingu, ale także profesjonalnej pomocy w ogóle. Opisy kilkudziesięciu instrukcji do ćwiczeń, wypróbowanych w biznesie, sporcie, edukacji, pomocy psychologicznej i innych dziedzinach sprawia, że książka ma uniwersalny charakter. Stąd mogą zasięgnąć do niej zarówno coache, jak i konsultanci, trenerzy, liderzy zespołów, menedżerowie, psychoterapeuci, nauczyciele czy rodzice i inni.

Gorąco polecamy przeczytanie tej książki !!! 🙂

Już za kilka dni recenzja nowej książki.

Pobierz
darmowego
e-booka!

Szkoła Coachingu - Bezpłatny e-book
Szybki kontakt
+
Wyślij!