Podręcznik coachingu. Kompendium wiedzy dla trenerów i menedżerów


Z cyklu: przeglądaj z Nami literaturę Coachingową 🙂

Dziś przedstawiamy Wam recenzję książki pt. “Podręcznik coachingu. Kompendium wiedzy dla trenerów i menedżerów” – Sara Thorpe, Jackie Clifford, Dom Wydawniczy Rebis, Poznań 2004.

Coaching jest to najpopularniejsza i najskuteczniejsza technika w dziedzinie uczenia się i rozwoju.

Menedżerom stale przypomina się o tym, jak istotny jest coaching w wydobywaniu z zespołu tego, co najlepsze. Trenerzy w swojej pracy coraz częściej wykorzystują coaching, który  dotyczy wielu rozmaitych aspektów życia zawodowego i osobistego.

Niniejsza książka zawiera praktyczne ćwiczenia i opisy konkretnych sytuacji, które zobrazują na czym dokładnie polega coaching, kiedy jest potrzebny oraz jak go skutecznie przeprowadzać.

Coaching definiuje się tu jako: “Pomoc danej osobie we wzmacnianiu i udoskonalaniu działania poprzez refleksję nad tym, jak stosuje konkretną umiejętność i/lub wiedzę“.

Celem książki jest ukazanie prostego i praktycznego procesu coachingu. Dzięki temu może on nadać Waszym działaniom odpowiednią strukturę bez względu na to, czy mieliście z nim wcześniej do czynienia.

Książka pomoże Wam mieć większą pewność siebie w prowadzeniu coachingu, bez poczucia, że trzeba być wykwalifikowanym coachem.

Książka podzielona jest na trzy części:

1. Definicja i praktyczny model coachingu

2. Studia przypadków

3. Zestaw działań i ćwiczeń

W zależności od tego, co bardziej pasuje do preferowanego przez Was stylu uczenia się, przeczytajcie ją całą lub zaglądnijcie do poszczególnych rozdziałów 🙂

Serdecznie polecamy 🙂
Już za kilka dni recenzja nowej książki.

Pobierz
darmowego
e-booka!

Szkoła Coachingu - Bezpłatny e-book
Szybki kontakt
+
Wyślij!