Z pamiętnika: „Lustro i stres – o nas i dla nas”


książka coachingowa Lilianna Kupaj
5/5 - (1 głos)

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego pewne relacje wywołują w tobie silne emocje, zarówno pozytywne, jak i negatywne? Może czas spojrzeć w lustro, ale nie to wiszące na ścianie. Mówimy o ludziach wokół nas, którzy są naszymi żywymi “lustrami”, odbijającymi nasze własne myśli, emocje i lęki. W tym tekście zanurzę się w głęboką psychologię międzyludzkich relacji, zostańcie ze mną a zrozumiecie, co nasze emocje mówią o nas samych i odkryjemy, jak możemy użyć tej wiedzy do zrozumienia siebie i poprawy jakości naszego życia. Przygotuj się na wędrówkę duszy, która może być kluczem do twojego wewnętrznego spokoju i szczęścia.

Z pamiętnika:

„Czuje ucisk w klatce piersiowej, krótki oddech i duszność.

Znowu, po tej nocy, podniósł się poziom stresu. Tak się wkur****, że zrezygnowałam z siebie.

Znowu. I zauważam to dopiero wtedy, gdy coś niedobrego wydarzy się dla mnie. Nie patrzę na siebie. Patrzę na innych. Nie jestem tak ważna jak ludzie, którzy towarzyszą mi w życiu. I obserwuje ten schemat, już nie pierwszy raz.”

Otwierające myśli – czy jesteś swoim największym wrogiem?

Czy te myśli brzmią dla ciebie znajomo? Jeśli tak, to jesteś w dobrym towarzystwie, ponieważ wiele osób doświadcza podobnych emocji i zachowań. Ale co możemy zrobić, aby zrozumieć i zmienić ten niezdrowy schemat?

Lustra międzyludzkie

Oprócz fizycznego lustra w łazience czy pokoju, to właśnie inni ludzie pełnią w naszym życiu rolę luster. To przez nich możemy lepiej poznać samych siebie. Nasze reakcje emocjonalne w relacjach z innymi mogą być wskaźnikiem tego, czy czujemy się w danej relacji dobrze, czy źle.

>> Karty Pozytywnych Afirmacji <<

 Jeśli chcesz zacząć pracę nad sobą, polecam pracę z zestawem Kart Pozytywnych Afirmacji. To świetny sposób na codzienne przypominanie sobie o pozytywnych aspektach życia i o tym, jak ważne jest, aby być dla siebie dobrym.

 Co nasze emocje mówią o nas?

Jeśli nasze emocje są negatywne, to jest sygnał, że coś wymaga naszej uwagi. Warto zastanowić się nad tym, co nasze reakcje na innych mówią o nas samych. Czy to, że czujemy się źle w obecności konkretnej osoby, jest wynikiem jej zachowania, czy może odzwierciedla nasze własne lęki i nieświadome projekcje?

Psychologia lustra

Psychologicznie rzecz biorąc, to nasze projekcje na innych ludzi są jak cień, który jest ukryty głęboko w nas. To te projekcje tworzą nasz obraz innych, ale również oddają to, co dzieje się w naszym wnętrzu.

>> Twój Podręczny Mentor <<

Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia w tym procesie, koniecznie kup książkę Twój Podręczny Mentor. To kompendium wiedzy, które pomoże ci zrozumieć siebie i swoje emocje na głębszym poziomie.

 Wędrówka duszy

Gdy jednak zdejmiesz własne postrzeganie ludzi, wydarzeń, świata, swoją percepcję tego co widzisz i mechanizmy psychologiczne, to gdzieś najbardziej głęboko we mnie/tobie, są to tylko myśli, które są jak zmarszczki na błękitnych wodach oceanu naszej świadomości w wędrówce duszy po świecie.

Droga do wewnętrznego spokoju

Zrozumienie siebie to nie jest łatwy proces, ale jest to proces niezbędny do osiągnięcia prawdziwego spokoju i szczęścia. Dlatego warto zastanowić się, co nasze emocje i reakcje na innych mówią o nas, i co możemy zrobić, aby zrozumieć i zmienić te niezdrowe schematy.

Szybki kontakt
+
Wyślij!