15 lat Szkoły Coachingu Edukacyjnego

5/5 - (3 głosy)

W tym roku Szkoła Coachingu Edukacyjnego, którego założycielką jest znana i doceniania prekursorka coachingu w Polsce, trenerka, wykładowczyni akademicka, autorka książek i publikacji naukowych Lilianna Kupaj obchodzi okrągły jubileusz 15.lecia istnienia. Przez ten okres Szkoła Coachingu zdążyła zyskać międzynarodowe tytuły, prestiżowe wyróżnienia, dzięki czemu dzisiaj plasuje się w ścisłej czołówce szkół coachingowych w kraju i za granicą.

15 lat szkoły coachingu edukacyjnego Lilianny Kupaj

Szkoła Coachingu – jak wyglądały początki powstania?

Lilianna Kupaj:

15 lat temu nie wiedziałam kompletnie, co to znaczy prowadzenie firmy i chwała Bogu, bo wiedząc to, co wiem dzisiaj długo zastanawiałabym się czy w to wejść.

• Jak wycenić swoją pracę?
  • Kobiety i zarabianie pieniędzy. Czy płeć ma znaczenie?
  • Jak wycenić swoje projekty, usług? Warto robić to odważnie!

Największym wyzwaniem były dla mnie pieniądze w firmie i wszystko to, co się z nimi łączy. Większym niż relacje biznesowe z ludźmi. Wycena usług, wycena bezpośrednio mojej pracy, rozmowy na temat pieniędzy. Czyli temat, który w Polsce nadal jest tematem niechętnie poruszanym. Ale może trzeba to zmienić?

Dzisiaj wiem, że warto było. 15 lat temu uczyłam się co to jest przychód, dochód, zysk (mąż finansista dość szybko wprowadził mnie w obszar zupełnie niezrozumiałych pojęć). Potem uczyłam się, co oznaczają dla mnie pieniądze, następnie rozwijałam inteligencję finansową. W kilka miesięcy przepadło 300 tysięcy złotych. Był też czas, kiedy na koncie firmy pojawiały się kwoty powyżej miliona. Długo nie potrafiłam zrozumieć i połączyć pomagania ludziom z zarabianiem pieniędzy. Wreszcie ta harmonia jest. Zajęło to trochę czasu.

Edukacja finansowa i nie tylko…

Dotarłam na szczyt. Poświęciłam sporo czasu na pracę, naukę i rozwój. Co osiągnęłam w tym czasie i co zyskała Szkoła Coachingu? Bardzo wiele! Oto niektóre z nich:

• Poziomy akredytacji – najwyższe w kilku stowarzyszeniach coachingowych.
  • Superwizor coachingu.
  • Publikacje naukowe, artykuły do gazet, własne podręczniki, z których korzystają uczelnie kształcąc studentów studiów podyplomowych
  • Poradniki coachingowe, narzędzia rozwojowe, własne wydawnictwo.
  • Wprowadzenie na rynek polski marki COACHING EDUKACYJNY oraz KOBIETA ŚWIADOMA I PIĘKNA (która jeszcze raczkuje).

TO MÓJ SZCZYT. Doceniam się za to.

Prowadzenie biznesu to nie tylko droga usłana różami, za mną dwukrotne podchodzenie do doktoratu i zawracanie z tej drogi. Kilka nieudanych projektów.

A teraz czas na podziękowania:

🌷Dziękuję Wam MOI KLIENCI

🌷Dziękuję ludziom, którzy pracowali u mnie w biurze

🌷Dziękuję tym wszystkim, z którymi nie było nam po drodze. Wiem, że nasze spotkanie było po coś.

Dzisiaj nigdy nie zrezygnowałabym z tej formy pracy. Samozatrudnienia. Zrobiłam sobie prezent na moją „15tkę”. KUPIŁAM WYMARZONE BMW X1 – niedługo się nim WAM pochwalę. To jest rezultat pracy nad swoją obfitością. Cieszcie się razem ze mną.

DZIĘKUJĘ!