Coaching międzykulturowy


Z cyklu: przeglądaj z Nami literaturę Coachingową 🙂

Dziś przedstawiamy Wam recenzję książki, pt. “Coaching międzykulturowy.” – Philippe Rosinski, Wydawnictwo New Dawn, Warszawa 2011.

Nieustanne przeobrażenia i rosnąca konkurencja, którym podlega współczesny świat są nie lada wyzwaniem dla wielu korporacji i organizacji, które przy coraz niższych nakładach chcą osiągnąć coraz większe zyski. Muszą wykazać się kreatywnością i elastycznością, by móc stawiać czoła nieoczekiwanym zadaniom i wykorzsytać nowe możliwości.

Niniejsza książka jest skierowana zarówno do osób, którzy pracują z osobami pochodzącymi z różnych organizacji i środowisk, jak również dla osób pracujących w środowisku zróżnicowanym kulturowo w aspekcie międzynarodowym.

Coaching międzykulturowy nie tylko skupia się na technikach usprawniających pracę w środowisku zróżnicowanym kulturowo, co jest bardziej kreatywną formą coachingu. Kwestionuje on uznane zasady kulturowe, inspirując do wyjścia poza własne ograniczenia i odkrycia kreatywnych, nieszablonowych rozwiązań.

Podsumowując, można by spojrzeć na coaching międzykulturowy nie tyle jako na nową specjalność, ale na rozszerzenie o nowe treści coachingu stosowanego dotychczas.

Polecamy i zapraszamy do lektury!! 🙂

Pobierz
darmowego
e-booka!

Szkoła Coachingu - Bezpłatny e-book
Szybki kontakt
+
Wyślij!