Ustawienia systemowe w coachingu

Z cyklu: przeglądaj z Nami literaturę Coachingową 🙂

Dziś przedstawiamy Wam recenzję książki pt. Ustawienia systemowe w coachingu – John Whittington, Wydawnictwo Co&Me Publishing, Warszawa 2013.

Jesteś coachem i chcesz włączyć podejście systemowe do swojej pracy? – ta książka jest dla Ciebie!!!

Niniejsza książka jest podróżą, w której poznasz praktyczną naukę i ćwiczenia, dzięki którym będziesz mógł wesprzeć swojego klienta w procesie coachingowym.

Ważną częścią w tej książce są studia przypadku, które ułatwią Ci znalezienie własnej drogi w tej pracy. John Whittington podkreśla, że to jest przedsmak pracy konstelacyjnej, a najlepszym sposobem na to, aby zrozumieć ją – jest doświadczenie osobiste.

W książce zawarte jest również wiele pytań, które autor miał często zadawane na warsztatach i szkoleniach. Oprócz tego znajdziemy ćwiczenia, które posłużą nam do tego, abyśmy sami je ćwiczyli i doświadczali, a później wykorzystali w pracy z klientem.

Ponadto, dowiesz się tu o różnych poziomach i warstwach kontekstowych w systemach organizacyjnych, a także poznasz sposoby rozwoju danej metody, które wynikają z różnych zastosowań.

Autor książki pisze, że dzięki systemowemu podejściu do coachingu pojawiają się głębokie zmiany w rozumieniu, zharmonizowaniu, a także zachowaniu. Dzieje się tak poprzez stosowanie zasad i ćwiczeń, które są oparte na wewnętrznej mądrości, którą każdy z nas ma.

Czytając tą książkę, wytwarza się perspektywa, w której pracujesz, słuchasz i reagujesz.

Gorąco polecamy przeczytanie tej książki !!! 🙂

Książka dostępna u nas w księgarni: https://szkolacoachingu.edu.pl/ksiazki/