Wiesława Krysa

Wiesława Krysa – Coach, trener ICI, nauczyciel dyplomowany z bogatym doświadczeniem w pracy z uczniami. Jej pasję i zaangażowanie w działania na rzecz polskiej oświaty potwierdzają m.in. dwie nagrody Prezydenta miasta Tarnowa za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej, a także 5 nagród Dyrektora szkoły. Pracuje jako wykładowca kompetencji coachingowych i komunikacji transformującej.

Prowadzi szkolenia dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, bibliotekarzy, doradców metodycznych i zawodowych oraz kadry zarządzającej oświatą. Jak nikt inny, własnym doświadczeniem może potwierdzić skuteczność wprowadzania do szkół metod coachingowych. Autorka publikacji w prasie pedagogicznej: „Co słychać”, „Szkoła Specjalna”, „Wychowawca”, „Świat ciszy” oraz w Internecie: „Edukator 2”, „Trendy”, „Hejnał Oświatowy”. Współautorka książek “Kompetencje coachingowe nauczycieli”, oraz “Kompetencje trenerskie w pracy nauczyciela”.  Współautorka monografii naukowej „Coaching jako konstruktywny dialog”. Laureatka tytułu „Kreatywny Nauczyciel Małopolski” (2015 rok). Ekspert podczas XIII Ogólnopolskiej Konferencji Kadry Kierowniczej Oświaty w Krakowie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (marzec 2016). Prelegent podczas VII Międzynarodowej Naukowej Konferencji Coachingu na Akademii Lena Koźmińskiego w Warszawie (czerwiec 2016). Jej pasją są podróże, poznawanie świata u boku męża – podróżnika, bycie z ludźmi.

W 2008 r. zdobyła I nagrodę za artykuł o podróży do Gruzji w portalu internetowym Travelbit. Sama określa swoją misję jako zasilanie życia najpiękniejszymi formami darów: miłością, troskliwością, przyjaźnią i uznaniem, zgodnie z maksymą “co zasiejesz, to zbierzesz”.