Jak oszczędzać pieniądze i myśleć o finansach w trudnych czasach? Cz.1


5/5 - (2 głosy)

Jak dbać o finanse osobiste? Co zrobić, by w czasach kryzysu gospodarczego, galopującej inflacji i drożyzny nie tracić oszczędności i podejmować racjonalne decyzje finansowe. Oszczędzanie w czasach inflacji jest możliwe, warto jednak zmienić nastawienie do pieniędzy. Jak to zrobić w czasach rynkowej niepewności? Zapraszam do pierwszej części artykułu.

jak oszczędzać w czasach inflacji
Od czego zacząć oszczędzanie pieniędzy? Najlepiej od zmiany myślenia i ustalenia celów.

Jak oszczędzać pieniądze? Zmień myślenie…

Myśl jest realną siłą i staje się potężna, kiedy służy do precyzyjnego wyznaczania celów

i konsekwentnego postępowania.

Jak to się dzieje, że ludzie bogaci, czy po prostu posiadający pieniądze, mają je niezależnie od czasów, w których żyją. Jestem pod nieustannym wrażeniem lektury Napoleona Hilla pt. „Myśl i bogać się”, która powstała w 1937 roku. Jej treści, które czytałam w 2022 r. są wciąż żywe i aktualne.

Większość ludzi żyje w paradygmacie: MIEĆ – ROBIĆ – BYĆ. Innymi słowy to taki wzorzec postępowania, który mówi o tym, że najpierw musimy się narobić, żeby mieć. A dopiero potem stajemy się, na przykład zamożni, bogaci, hojni, pełni obfitości.

A może warto przyjrzeć się zupełnie odwrotnemu nastawieniu: BYĆ – ROBIĆ – MIEĆ. To zupełnie inna bajka! Taki układ oznacza, że należy najpierw BYĆ, czyli usiąść i chwilę pomyśleć: „kim jestem dzisiaj”, „kim chcę się stać” i z tego poziomu nastawienia – dopiero działać. Czyli ROBIĆ. A posiadanie, czyli MIEĆ – samo się pojawi, jako rezultat tego nastawienia, nowego schematu postępowania i myślenia. Warto każdą myśl zapisać i wracać do niej, aby wiedzieć, czy podążasz w dobrym kierunku.

Jeżeli Ty również chcesz zmienić myślenie, stawiać konkretne cele i wytrwale do nich dążyć już teraz zapisz się na szkolenia coachingowe:

  1. Kurs Life Coachingu online – 22.04.2023 r.
  2. Szkoła Coachingu II stopnia (stacjonarny) – 29.04.2023 r.

Oszczędzanie w czasach inflacji

To z czego zdałam sobie sprawę w moim życiu – tuż po pięćdziesiątce, że pożądanie i pragnienie bogactwa, pieniędzy, nie jest niestosowne. A osoba, za którą się mam – świadoma i rozwinięta, może pragnąć pieniędzy czy bogactwa. Dopiero po czasie, uświadomiłam sobie, że wyłącznie ode mnie zależy, czy pozwolę sobie na bycie bogatą, pełną obfitości materialnej. Od tej pory zdecydowanie stan moich finansów się zmienił. Oczywiście na lepsze, bo za myśleniem podąża działanie. Nigdy odwrotnie. A więc jeśli zmieniasz myśli – zmieniasz również działanie.

Marzenia stają się rzeczywistością, gdy żądza bogactwa przekształca się konkretne działanie. Żądaj od życia wielkich darów, a ośmielisz je do tego, być je przyniosło.

Napoleon Hill

Szybki kontakt
+
Wyślij!