Miłość – ważna wartość w życiu każdego człowieka. Narzędzie dla pary


miłość coaching Lilianna Kupaj
5/5 - (1 głos)

Miłość to wartość, o którą zabiega każdy człowiek na świecie. Pragną jej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jak możemy ją zdefiniować? Na miłość – bo o niej mowa – według koncepcji Roberta Sternberga składają się 3 aspekty: namiętność, intymność oraz zobowiązanie. Postaw na bliski związek i otwartą komunikację z partnerem, buduj pełną satysfakcji relację i pełnego zaufania kontaktu.

miłość coaching Lilianna Kupaj

Dołącz do naszej grupy na Facebook’u Projekt Kobieta Świadoma i Piękna, gdzie każdego miesiąca rozwijamy i trenujemy jedną wartość. Listopad to miesiąc miłości, w październiku omawialiśmy wartość wytrwałość. W praktycznej pracy pomaga nam poradnik Kobieta Świadoma i Piękna dostępny w księgarni.

Intymność w związku

Intymność to pragnienie dbania o dobro bliskiej ci osoby, to przeżywanie szczęścia w jej obecności, to przekonanie, że można liczyć na partnera w potrzebie. Intymność oznacza również wzajemne dzielenie się przeżyciami oraz dawanie i otrzymywanie wsparcia.

Namiętność w związku

Natomiast namiętność jest złożona z silnych często skrajnych emocji. To może być zarówno zachwyt, jak i ból, zazdrość czy tęsknota. Emocje te pragną zatopić się w fizycznej bliskości.

Zobowiązanie w tej trójskładnikowej teorii miłości jest rozumiane jako działania zmierzające do tego, aby utrzymać związek zarówno na dobre, jak i na złe. To decyzje, myśli, uczucia, które pomagają w przekształceniu związku z jego początkowej fazy zauroczenia, fascynacji fizycznej, emocjonalnej w trwały związek.

Jak z tą Waszą miłością?

Sprawdź, na jakim etapie jest twój związek. Czy jest w nim intymność, zaufanie, poczucie bezpieczeństwa? Jak z fizycznym pożądaniem? Zobacz, czy zobowiązujesz się dbać o ten związek na tym etapie, na którym obecnie jesteś? Może odpuszczasz? Albo chcesz, by druga strona się zmieniła?

Coaching relacji

W mojej pracy coachingowej od lat pomagam parom udoskonalać relacje oraz budować szczęśliwe, pełne miłości związki. Wykorzystuję do tego celu sprawdzone i skuteczne narzędzia coachingowe. W tym artykule chce zainspirować Was do wykonania mini „audytu”. Odpowiedzcie z partnerem na kilka pytań – najpierw samodzielnie, potem porównajcie odpowiedzi.

Ćwiczenie dla pary. 

  1. Co oznacza dla mnie taka wartość jaką jest miłość?
  2. Jak w codziennym życiu realizuję tą wartość?
  3. W jaki sposób na co dzień kocham siebie?
  4. W jaki sposób daję znać mojemu partnerowi/partnerce, że ją kocham?
  5. Jak realizuję intymność w związku?
  6. Jak realizuję namiętność w związku?
  7. Do czego zobowiązuję się w związku?

Dużo miłości dla Was,

Lilianna Kupaj.

 #rokzwartosciami #wartosciwzyciuibiznesie #wartosciwzyciu

🔴 Jeśli chcesz popracować nad otwartą komunikacją z partnerem, budować zdrowe relacje z bliskimi, nauczyć się rozwiązywać problemy w związku – już teraz zapisz się na szkolenia coachingowe:

  1. Kurs Life Coachingu online– 22.04.2023 r. 
  2. Szkoła Coachingu II stopnia(stacjonarny) – 29.04.2023 r.

Podczas kursów i szkoleń coachingowych pomogłam wielu Klientom zbudować wartościowe relacje. Pracuję zarówno z kobietami jak i mężczyznami. Nieważne w jakiej sytuacji jesteś na obecnym etapie. To czy jesteś singlem, w związku partnerskim, albo też myślisz o nowym partnerze – zawsze jest dobry moment, by rozpocząć pracę sobą. Pomogę Ci budować satysfakcjonujące relacje z ludźmi w życiu osobistym i zawodowym.

Szybki kontakt
+
Wyślij!